ستروکیت
Page Loder

برای شما که نام تجاری خود را ثبت کرده‌اید، یا استارتاپ خود را به راه انداخته‌اید، بازاریابی محتوا یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته‌باشید. ۹۸ درصد از مدیران بازاریابی (CMOs = Chief Marketing Officers) نیز به این گفته معتقدند و دلیل آن هم بسیار ساده است: زیرا نتیجه می‌دهد.

در سال‌های اخیر، پایه‌گذاران بسیاری از استارتاپ‌ها اذعان داشته‌اند که پس از آنکه در وب سایت‌های معروفی نظیر "Techcrunch"،برجسته شدند و به شهرت رسیدند، میزان فروش محصولات آن‌هابه میزان قابل توجهی افزایش یافت.

بنابراین، ما در اینجا به بررسی ده استراتژی بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت که یقینا‌‌َ سطح کار شما را به سطحی بالاتر ارتقاء خواهد داد.

۱- کوتاه باشد

هرچند ممکن است در نگاه اول، نسبت به مقالات بلند بالایی که تیم تولید محتوای شما تولید کرده‌است خوشنود باشید و از آن استقبال کنید اما واقعیت چیز دیگری است، اغلب مردم، مقالات کوتاه را برای مطالعه ترجیح می‌دهند.

در واقع، بر اساس تحقیقات انجام شده بیشتر مردم ترجیح می‌دهند تا مقالاتی که تعداد کلمات آن‌ها نهایت ۱۰۰۰ کلمه باشد را برای مطالعه انتخاب کنند. تحقیقات دیگر، ثابت کرده‌اند که خوانندگان شما ماکزیمم ۱۵ ثانیه را برای مطالعه مطالب شما صرف خواهند کرد چرا که آن‌ها به دنبال پیدا کردن موضوعات جذاب دیگری برای مطالعه در وب سایت شما خواهند گشت.

۲- استفاده از محتویات بصری

به عنوان اولین نکته در این خصوص باید بگویم مردم از بکاربردن تصاویر با کیفیت در محتوای شما، بی نهایت استقبال می‌کنند. این تصاویر می‌توانند یک اینفوگرافی باشند، یا یک تصویر با کیفیت و یا یک فیلم.

دلیلی که در پشت این نکته وجود دارد بسیار ساده است:

زمانی که شما از یک وب سایت بازدید می‌کنید در لحظات نخست چه چیز برای شما جلب توجه خواهد کرد؟ محتویات آن یا گرافیک سایت؟

از سویی دیگر محتویات بصری مزیتی دیگر نیز دارند و آن این است که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید محتویات خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید.

۳- بیان محتویات به صورت روشن و واضح

به عنوان یک مدیر تولید محتوا، شما نباید خیلی نسبت به تولید محتویات خشک و رسمی، احساس رضایت داشته باشید. حقیقت آن است که خوانندگان، بیشتر تمایل دارند که محتویات رسمی و در عین حال همراه با طنز و با بیان صریح را مطالعه کنند.

پاراگراف‌های خود را کوتاه کنید و کلمات غیر رسمی نیز به کلمات آن اضافه کنید. انجام این کار موجب می‌شود تا محتویات شما جذاب‌تر بنظر برسند و احتمال اشتراک‌گذاری آن‌ها به شدت افزایش یابد.

۴- بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو

زمانی که شروع به نوشتن می‌کنید، به خاطر داشته‌ باشید که هدف شما مردم و موتورهای جستجو است. اکثر مردم محتویات شما را با کمک جستجو در موتورهای جستجو پیدا می‌کنند. بنابراین شما باید مطمئن شوید که محتویات تولیدی شما برای تمام موتورهای جستجو بهینه شده‌‌باشد. نکته کوچکی که در این بین می‌تواند خیلی به شما کمک کند آن است که: کلمات کلیدی مهم و مخصوص خود را در ذهن داشته‌باشید و از آن‌ها در عنوان و بدنه نوشته خود و کلیه تصاویری که در متن بکار می‌گیرید، استفاده کنید.

۵- به سرعت مطالبتان را در سطح اینترنت پخش کنید

 محتویات شما هرگز نباید یکسان باشند. برخی از محتویات شما به منظور انتشار در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تولید نمی‌شوند که خیلی هم خوب است اما در کنار آن‌ها نباید نسبت به تولید محتویات بصری و متنی مناسب برای انتشار هر چه سریعتر در فضای آنلاین نیز، غافل باشید. شرکت‌های بسیاری وجود داشته‌اند که توانسته‌اند با کمک انتشار مطالب، درآمد خود را از صفر به میلیون دلار برسانند.

۶- همانجایی بروید که خوانندگانتان هستند

یک اشتباه رایجی که از اغلب تولیدکنندگان محتوا سر میزند این است که فکر می‌کنند که این محتوا، تنها منحصر به بخش بلاگ آن‌ها است. با وجود آنکه بلاگ وب سایت شما، یکی از مهمترین قسمت‌های آن است اما باید بدانید که این پایان ماجرا نیست.

یک راه خوب برای رویکرد تولید محتوا آن است که به جایی بروید که بتوانید خوانندگان خود را پیدا کنید. برای دستیابی به این هدف بهتر است در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید. جاهایی که احتمال پیدا کردن خوانندگان بیشتر باشد. برای مثال می‌توان به فیس بوک، اینستاگرام و تلگرام اشاره کرد.

۷- کیفیت مهمتر از کمیت است.

اشتباه دیگری که ما اغلب شاهد آن هستیم آن است که تولیدکنندگان محتوا بر روی کمیت تمرکز می‌کنند تا کیفیت.

ما این مورد را می‌توانیم بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی ببینیم. جایی که تولیدکنندگان محتوا روزانه صدها پست و مطلب را ارسال می‌کنند.

زمانی که شما بر روی کمیت/تعداد، تمرکز می‌کنید به تبع کیفیت را تا میزان زیادی قربانی می‌کنید. اگر کیفیت کاهش پیدا کند نیز مخاطبان شما به تدریج ریزش خواهند داشت. بنابراین بهتر است که تنها یک مطلب با کیفیت را در طول یک هفته منتشر کنید تا اینکه بارها و بارها مطالب بی کیفیت ارسال کنید.

۸- روی حوزه کاری خود تمرکز کنید

به شما پیشنهاد میکنم تا بر روی یک حوزه کوچک از کارتان تمرکز کنید و محتویاتی جالب توجه برای همگان ایجاد کنید. خوب است بدانید یک محتوای وسیع با دایره موضوعات گسترده چندان طرفداری میان مردم ندارد.

راه حل پیشنهادی ما به شما آن است که بر روی یک حوزه و مکان خاص تمرکز کنید. برای مثال، یک شرکت سئو و بهینه سازی سایت، خوب است برای تمام مشتری‌هایش در سراسر جهان در دسترس باشد اما بهتر است که بیشتر برای مردم کشور خودش بهینه باشد.

۹- آنالیز، آنالیز، آنالیز

 این نکته بسیار مهم است که شما هر بخش از محتوای خود را جداگانه آنالیز و بررسی کنید. با انجام چنین کاری، شما خواهید دید که انواع مختلف محتویات، برای شما چگونه عمل خواهند کرد.

مدیران بازاریابی اکنون از ابزارهای آنالیز داده متنوعی بهره می‌برند تا بتوانند نسبت به محتوا و بازدهی آن‌ها ارزیابی دقیق‌تری را انجام دهند.

ابزار آنالیزی بسیاری در دسترس شما هستند که اکثر آن‌ها رایگان هستند. برای مثال با گوگل آنالیتیک شما می‌توانید تعداد مردمی که مقاله شما را مطالعه کرده‌اند یا فیلم‌های شما را بازدید کرده‌اند، ببینید.

ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که با کمک آن‌ها متوجه شوید که ترافیک وب سایت و محتویات شما از کجا نشأت می‌گیرد و در چه زمانی توانسته‌اید بیشترین مخاطب را جلب نمایید.
بدون آنالیز عمیق، بازاریابی محتوای شما نوعی اتلاف وقت محسوب می‌شود.

۱۰- بکارگیری افراد کارمزدی و یا مؤثر در شبکه‌های اجتماعی

برای جذب مخاطبان بیشتر با یک قیمت عادلانه، شما می‌توانید از افراد کارمزدی (فریلنسر -  Freelancers) و یا اینفلوئنسرها ( Influencers ) استفاده کنید.

فریلنسرها به افرادی گفته می‌شود که بدون آنکه به شرکت/سازمانی متعهد باشند در حوزه کاری خود در مجموعه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

اینفلوئنسرها نیز به افراد مؤثر و شناخته شده در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود.

در حقیقت بیش از ۵۵ درصد از شرکت‌ها، در آمریکا از نیروهای کارمزدی برای تولید محتوای خود استفاده می‌کنند. تعداد زیادی از درصد باقی‌مانده نیز از اینفلوئنسرها در حوزه کاری خود استفاده می‌کنند.

اگر شما به تازگی وارد حوزه بازاریابی محتوا شده‌اید و یا اینکه شاهد بازده‌های مبهم آن هستید ما مطمئنیم تکنیک‌های معرفی شده می‌توانند نقطه شروع خوبی، برای شما باشند.

البته این تمام ماجرا نیست! همانطور که تا الان تشخیص داده‌اید بازاریابی محتوا همانند یک سفر است - بدون انتها.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support