ستروکیت
Page Loder

Aptana Studio  یک محیط توسعه مجتمع یا IDE رایگان، متن باز و با قابلیت اجرا روی سیتم عامل‌های مختلف است که تنوع زیادی از زبان‌ها را پشتیبانی می‌کند.

ویرایشگر پیش‌فرض Aptana بطور کامل از HTML، CSS و Javascript پشتیبانی می‌کند. اگر شما توسعه‌دهنده PHP، Python و یا Ruby On Rails هستید نیز می‌توانید از Aptana استفاده کنید چرا که به خوبی از این زبان‌ها پشتیبانی می‌کند.

Aptana بر پایه Elipse محبوب ساخته شده است. بنابراین اگر شما از طرفداران ٍEclipse هستید مشکلی در استفاده از آن نخواهید داشت.

 برخی از ویژگی‌های Aptana

پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف

Aptana با استفاده از پلاگین‌ها کاملا قابل توسعه است. شما می‌توانید با نصب پلاگین‌ها از امکانات بیشتری در آن بهره‌مند شوید.

کامل کردن خودکار تگ‌ها

یکی از مواردی که Aptana را دوست داشتنی می‌کند تکمیل خودکار تگ‌ها یا پیشنهاد دادن آن‌هاست. وقتی شما یک تگ را تایپ می‌کنید، به شما لیستی از تگ‌های مشابه نمایش داده می‌شود که می‌توانید توضیحاتی در مورد آن تگ نیز ببینید.

نمایش همزمان دو پنجره

اگر شما بطور همزمان با HTML و CSS کار می‌کنید قطعا دوست خواهید داشت نتیجه تغییرات خود را خیلی زود ببینید با قرار دادن دو فایل در کنار یکدیگر، شما می‌توانید در فایل CSS خود تغییراتی انجام داده و نتیجه آن‌را در پنجره کناری ببینید.

دید کلی تگ‌ها

یکی از نوارهای کناری  پنجره اصلی برنامه به دید کلی تگ‌ها (Outline) اختصاص دارد که اجازه دسترسی سریع به توابع را در داخل کد به شما می‌دهد. این یک ویژگی پرکاربرد خواهد بود زمانی که یک فایل CSS بزرگ یا یک لیست طولانی از توابع جاوا اسکریپ داشته باشید.

نتیجه‌گیری

Aptana دارای ویژگی‌های دیگری نیز است مانند Cloud hosting، پشتیبانی FTP/SFTP، وب سرور داخلی و سرور Ajax که به آن نپرداختیم. Aptana قطعا با توجه به ویژگی‌هایی که دارد یک گزینه مناسب برای توسعه دهندگان وب است. 

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support