ستروکیت
Page Loder

با خود حرف زدن و مثبت اندیشی مداوم تنها یک لفظ فانتزی و یک عمل جسورانه در فیلم‌های هالیوودی نیست. در حقیقت عملی کاملا واقعی، قدرتمند و کارآمداست.

هنگامی که در سر خود با خودتان صحبت‌های مثبت انجام می‌دهید و با دلسوزی صحیح با خودتان رفتار می‌کنید، این اعمال مستقیم و غیر مستقیم بر روی سلامت جسم و روان شما تأثیرات مثبتی به جا می‌گذارند. حرف زدن با خویشتن بسیاری از نا شفافی‌ها را بر طرف می‌کند، شما را ترغیب می‌کند تا ترس‌های خود را کنار بزنید و بهتر از همیشه به دل چالش‌ها کشیده شوید.

در پست امروز به ۳ مزیت اصلی حرف زدن با خود می‌پردازیم که چگونه این عمل می‌تواند در راه رسیدن ما به موفقیت سودمند باشند.

۱- افزایش اعتماد به نفس

تمرین حرف زدن با خودتان روشی مطمئن برای بالا بردن اعتماد به نفس شماست. این اقدام نتیجه خود را سریعا بر روی ذهن شما اعمال می‌کند زیرا از همان جایی نشأت گرفته که امید به زندگانی و عشق سرچشمه می‌گیرند. هنگامی که با اطمینان و قوی‌ترین لحن خود به خود‌تان می‌گویید:« می‌توانم انجامش بدهم!» با این کار در حقیقت یک مرحله دید چارچوبی خود را نسبت به توانایی‌های واقعی‌تان بالاتر برده مسیر را برای رشد این مرحله فراهم می‌کنید.

۲- بهبودی سلامت روان

بسیاری از افرادی که در اضطراب و افسردگی زندگی می‌کنند و یا حداقل مستعد دچار شدن به آن‌ها هستند، ممکن است به تنها چیزی که نیاز داشته باشند کمی تغییر در لحن خود هنگام صحبت کردن با خویشتن باشد. مسائل بهداشت و روان و بخش‌های مهمی از مراقبت از آن ناشی از آگاهی از افکار خود و نحوه حرف زدن ما با خودمان است. وقتی خودتان را با انبوه کلمات منفی بمباران می‌کنید در حقیقت دارید راه تمامی احساسات مثبت و پیشرو را در خود سد می‌کنید. ذهن در این موقعیت، حالت تدافعی به خود گرفته و سعی دارد فرد را تاجایی که ممکن است از منطقه رشد به منطقه امن سوق دهد. در این مواقع باید کنترل افکار خود را حفظ کرده و نسبت به خود کمی مهربان باشیم. هنگامی که تمامی این مراحل به صحیح‌ترین شکل ممکن انجام شوند می‌توانید شاهد بهبود سلامت روان خود باشید.

۳- افزایش بهره‌وری

تصور کنید که از یک جلسه کوتاه با رئیس‌تان حسابی عصبی شده‌اید و یا حین انجام کار در هنگام نوشتن گزارش کار پیوسته پریشان حالید. هر چقدر هم که تلاش می‌کنید نمی‌توانید از این حالت بیرون بیایید. زیرا تنها چیزی که به خودتان گوش زد می‌کنید این است که چقدر بی‌کفایت و بدرد نخورید. شاید به زبان آوردنش کلیشه‌ای به نظر برسد. اما هستی بر این اساس حرکت می‌کند.« اگر خودت به خودت ایمان نداشته باشی که می‌توانی انجامش دهی، چگونه از دنیای اطرافت توقع داری که در تو ایمان داشته باشند؟ »

وقتی افکار منفی خود را به چالش می‌کشید و به جای تماشای افکار، آن‌‌ها را آگاهانه خلق می‌کنید، در حقیقت دارید ذهن خود را با افکار مثبتی تغذیه می‌کنید که بعد‌ها سوخت حرکت شما خواهند شد. این جمله معروف را همیشه به خاطر داشته باشید. نگویید که نمی‌توانم انجامش دهم. بپرسید چگونه می‌توان انجامش دهم. آنگاه خود متوجه خواهید شدچقدر آرام‌تر هستید و قادرید موارد را از پله اول عملی کنید. حرف زدن با خودتان در این جهت سبب افزایش انگیزه و در نتیجه عملکرد کلی شما می‌شود.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support