ستروکیت
Page Loder

در ابتدا، هنگام شروع مشاغل کوچک و خانگی، انرژی و هیجان زیادی به وجود می‌آید، اما طولی نمی‌کشد که این موضوع از بین برود. چالش‌های پیش بینی نشده ظاهر می‌شوند، شما نتیجه‌ای را که می‌خواهید به اندازه کافی سریع بدست نیاورده‌اید، و متوجه می‌شوید که بعضی از کارها فقط سرگرم کننده نیستند.

بسیاری از مشاغل به دلیل اینکه مشاغل بدی هستند شکست نمی‌خورند، بلکه به دلیل آن است که صاحبان آن‌ها نتوانسته‌اند از یاس، ناامیدی و چالش‌های آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند. اینجاست که یک مربی برای کمک به شما در دیدن کارهایی که مؤثر نیستند، شناسایی فعالیت‌های مورد نیاز و تمرکز روی آن‌ها و ایجاد انگیزه برای مشغول بودن شما مفید است.

چگونه خودتان را برای موفقیت در کسب و کار مربیگری کنید

متأسفانه، بسیاری از دارندگان مشاغل خانگی جدید قادر به استخدام مربی نیستند. اما اگر میل به موفقیت دارید و می توانید با خودتان بی‌رحمانه صادق باشید، می‌توانید مربی خود باشید. در اینجا نکاتی برای مربیگری خود برای موفقیت در مشاغل کوچک و خانگی آورده شده است:

اهداف نهایی خود را بدانید

هیچ‌کس، حتی مربی استخدام شده، نمی‌تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند اگر ندانید آن‌ها چه هستند. با کسب و کار خود می‌خواهید به چه چیزی برسید؟ به عنوان مثال، شاید شما می‌خواهید از کسب و کار خود درآمد خاصی کسب کنید، اما همچنین می‌خواهید شغلی انعطاف پذیر یا بدون داشتن مکان خاصی داشته باشید. هدف شما ممکن است کسب درآمد ماهانه ۱۰ میلیون تومانی باشد در حالیکه در ون مسافرتی خود کار می‌کنید. دانستن آنچه می‌خواهید اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است.

دانستن آنچه می‌خواهید اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است.

نقشه‌ی راه خود برای رسیدن به اهدافتان را ترسیم کنید

چگونه می‌خواهید از جایی که اکنون هستید به جایی که می‌خواهید بروید برسید؟ هر سفر دارای یک شروع و یک خط پایان است، اما نحوه رسیدن به آنجا باید ترسیم شود. برای رسیدن از اینجا به آنجا نیاز دارید چه کارهایی انجام دهید؟ در این مسیر نیاز دارید چه اتفاقی بیافتد؟ اینجاست که برنامه کاری شما می‌تواند کمک بزرگی باشد. همچنین شما نیاز دارید برنامه زمانی، روتین و لیست انجام کارها را تهیه کنید، به طوری که هر روز به سمت هدف خود پیشرفت می‌کنید.

کارهای خود را به چالش بکشید

تعیین هدف خود و ایجاد یک برنامه، کارهایی نسبتاً ساده هستند. چالش در موفقیت مشاغل کوچک یا خانگی معمولا به این دلیل صورت می‌گیرد که فعالیت‌های شما در راهی که شما می‌خواهید انجام نمی‌گیرند. اینجاست که یک مربی می‌تواند یک دارایی باشد زیرا وی یک دیدگاه عینی از تجارت شما دارد. 

اگر نمی‌توانید مربی استخدام کنید، باید یک دیدگاه بی‌طرفانه ایجاد کنید. در این حالت، شما باید ایده‌ها و عقاید خود را پیرامون تصمیمات خود به چالش بکشید. باید این پرسش را مطرح کنید که چه کاری انجام می‌دهید و چرا، به خصوص وقتی که کار نمی‌کند. هر تصمیم و کاری باید مورد سؤال باشد که آیا این بهترین مسیر عملی است یا خیر. در نظر بگیرید که آیا اقدامات جایگزین وجود دارد که شما می‌توانید با صرف انرژی کمتر، بهتر انجام دهید.

با ترس خود روبرو شوید

ترس نقش مهمی در عدم موفقیت در مشاغل کوچک و خانگی دارد. همانطور که بسیاری از مربی‌های انگیزشی می‌گویند، موفقیت خارج از منطقه امن شماست. ممکن است شما اغلب تشخیص ندهید که این ترس است که شما را عقب نگه داشته است. ممکن است که فکر کنید که دارید کارها را عقب می‌اندازید یا این کارها خسته کننده هستند. بنابراین باید در درون خود جستجو کنید تا بفهمید چرا از انجام اقدامات لازم اجتناب می‌کنید.

نتایج خود را پیگیری کنید

شما اهداف خود را تعیین کرده‌ و برنامه‌ریزی را انجام داده‌اید، اما چگونه می‌دانید که آیا در مسیر موفقیت پیش می‌روید؟ نتایج اقدامات گذشته‌تان را ارزیابی کنید تا تصمیمات بعدی را بر اساس آن‌ها بگیرید. به عنوان مثال آیا تبلیغات گوگل باعث افزایش فروش، اشتراک در لیست خبرنامه‌ یا هر آن‌چه شما می‌خواستید شده‌است؟ بیشترین ترافیک سایت شما از کجا می‌اید و چرا؟ پیگیری بازاریابی، تجزیه و تحلیل وب‌سایت و سایر اقدامات انجام شده در کسب و کار و تجارت، به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.

خودتان را به چالش بکشید

تا زمانی که آزمایش نکنید شما نخواهید دانست که تا چه حد می‌توانید پیش بروید، همچنین باید از شر محدودیت‌های تحمیلی به خود، در مورد آنچه که فکر می‌کنید می‌توانید و نمی‌توانید انجام دهید خلاص شوید. واقعیت این است که شما، نه یک منبع خارجی، برای موفقیت‌هایتان محدودیت تعیین می‌کند.

آیا فکر می‌کنید والت دیزنی فیلم‌ها، پارک‌ها و هر چه که از دیزنی وجود دارد از قبل پیش‌بینی کرده است؟ استیو جابزی که اپل را در یک گاراژ شروع کرد به تحول در گوش دادن به موسیقی فکر می‌کرد؟ تاریخ بستر این چنین انسان‌های معمولی است که یک کسب و کار خانگی و کوچک را به یک امپراطوری تبدیل کردند.

ممکن است اکنون نتوانید کل تصویر بزرگ کسب و کار خود را ببینید، اما ضروری است که در تلاش باشد و بزرگتر شوید. این جاییست که مربیان مفید هستند، بخاطر اینکه آن‌ها شما را تحت فشار قرار می‌دهند تا به بالاتر برسید و بیشتر از کارهایی که ممکن است فکر کنید انجام پذیر هستند انجام دهید.

شما به عنوان مربی خود، باید اهداف بزرگی را تعیین کنید و سپس تشخیص دهید چه زمانی ممکن است، خود را محدود کنید.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support