ستروکیت
Page Loder

فرقی نمی‌کند که با انتخاب خود یا کارفرمایتان تصمیم به این کار گرفته باشید. در حال حاضر شرایط حکم می‌کند که همگی تا حد ممکن از خانه بیرون نرویم و هشدار‌ها را جدی بگیریم. در اینجا برخی مجبور می‌شوند که از خانه کار خود را ادامه دهند و در شرایط بدتر بسیاری قادر به انجام کار خود نخواهند بود.

همچنین بخوانید: راهکار‌های افزایش بهره‌وری برای کار در منزل

در هر صورت وضعیت فعلی با ویروس کرونا یا همان COVID-19 جدی است و باید تا حد ممکن جوانب احتیاط را رعایت کرد. اما این شرایط که به اجبار، بسیاری از افراد را در خانه حبس کرده به این معنی نیست که تمام وقت گران بهای‌مان را به نشستن پای سریال‌های ناتمام و چرخ زدن در شبکه‌های اجتماعی هدر بدهیم!

البته درست است که کمی آرامش و منحرف کردن ذهن خود از اخبار ناراحت کننده امروز می‌تواند فکر خوبی باشد. به خصوص اگر اتفاقات اخیر شما را دچار استرس و نگرانی کرده باشد، تماشای یک فیلم(ترجیحا کمدی!) شاید آنقدر هم ایده بدی نباشد. اما این را در نظر بگیرید که اگر شما هم مثل بسیاری از افراد جامعه مجبورید در خانه خود بمانید، به جای کار‌های سرگرم کننده کوتاه مدت می‌توانید از این فرصت برای پیشرفت شخصی خود استفاده کنید و آرامش را در مسیری سازنده‌تر پیدا کنید.

با توجه به شرایط اخیر تصمیم گرفتیم پست امروز را به این موضوع اختصاص دهیم که چگونه می‌توانیم در زمان قرنطینه بهره‌وری و آرامش خود را حفظ کنیم و از زمان‌مان بهترین و مفید‌ترین استفاده را داشته باشیم. در ادامه به ۴ مورد از فعالیت‌هایی می‌پردازیم که می‌توانند در این زمان برای آرامش و پیشرفت‌مان مفید باشند. با ما همراه باشید:

با یکدیگر مهربان باشیم

راهکار‌های این لیست ترتیب خاصی ندارند اما این مورد می‌تواند مهم‌ترین آن‌ها در شرایط فعلی باشد. زمانی که منزوی می‌شویم و ارتباط‌‌هایمان محدود می‌شوند، می‌توانیم راحت‌تر عصبانی شویم، تلخ مزاج می‌شویم و گویا به خود اجازه می‌دهیم که خود‌خواه‌تر باشیم. در حال حاضر بسیاری از ما نمونه این رفتار‌ها را در نقاط مختلف جهان مشاهده کرده‌ایم که افراد چگونه آرامش خود را از دست داده‌اند و برای خرید اجناس بهداشتی با قصد احتکار به فروشگاه‌ها هجوم برده‌اند.

برای آرامش خود و اطرافیان‌مان می‌توانیم محبت را روزمره تمرین کنیم و آگاهانه به این فکر کنیم که در خونسردی و درک درست از شرایط می‌توانیم نتیجه مطلوب‌تری را بدست بیاوریم. این روحیه مهر‌ورزی تا حد بالایی می‌تواند در آرامش فردی ما نقش داشته باشد. به دوستان و آشنایان خود زنگ بزنید و با آن‌ها تماس تصویری برقرار کنید و هوای افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، یعنی افراد سالخورده و مریض را داشته باشید.

کتاب بخوانیم

چندبار تابحال برای‌تان پیش آمده که می‌خواستید این عادت را در خود ایجاد کنید اما همیشه بهانه می‌آوردید که وقتش را ندارید؟ شاید تنها نیمه پری که از قرنطینه خانگی حاصل می‌شود همین باشد: وقت خالی! بنابراین بیاییم تا هر روز یک وقت مشخصی را برای کتاب خواندن تعیین کنیم. در این باره تا جایی که می‌توانید خلاق باشید. در هر حوضه‌ای که به آن علاقه دارید بخوانید. خواندن زندگی را غنی‌تر می‌کند و هم اکنون ما به این نوع فعالیت‌ها نیاز داریم.

یک مهارت جدید یاد بگیریم

دنیای تجارت به سرعت در حال رشد و تغییر است و نیاز برای مهارت‌های جدید مدام درخواست می‌شوند. اما یادگیری یک مهارت جدید آن هم زمانی که تمام وقت کار می‌کنید ممکن است کمی دشوار بنظر برسد. اما چه وقتی بهتر از حالا؟ پس همین الان اقدام کنید. خوشبختانه دیگر نیازی نیست تا برای یادگیری به کلاس بروید و آموزش آنلاین این زمینه را برای شما فراهم کرده که در هر کجا که هستید یادگیری را فراموش نکنید. می‌توانید همین حالا برای یادگیری کد‌نویسی اقدام کنید. یا بر روی مهارت‌های ویرایش ویدیو خود کار کنید. و یا اصلا برای یادگیری یک زبان جدید اقدام کنید.

در خانه ورزش کنیم

در حاضر رفتن به باشگاه ممکن است گزینه خوبی نباشد. و خب ممکن است در خانه تجهیزات ورزشی مانند دمبل و تردمیل نداشته باشید. برای حل این موضوع می‌توانیم به اینترنت رجوع کنیم و حرکات تمرینی در خانه را سرچ کنیم. و یا به یک انجمن آنلاین تناسب اندام بپیوندیم. نکته مهم این است که تمام مدت ساکن نباشیم و تحرک داشته باشیم. زیرا تحرک جدای سلامت جسم برای سلامت روان هم ضروریست.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
021-88748704
setrokate_support