ستروکیت
Page Loder

در گذشته ساختن بیش از یک منبع درآمد اغلب سخت، وقت‌گیر و گران بود. خوشبختانه اوضاع تغییر کرده است و اینترنت تولید جریان‌های چندگانه منبع درآمد را آسان‌تر، سریع‌تر، و مقرون به صرفه‌تر کرده‌است.

اضافه کردن گزینه‌های درآمد بیشتر به کسب و کار فعلی شما، ضروری نیست. مزایای داشتن چندین منبع درآمد می‌تواند ارزش این تلاش را داشته باشد.

مزایا

گذشته از درآمد بیشتر، چندین دلیل مهم برای در نظر گرفتن بیش از یک منبع درآمد وجود دارد، از جمله:

  • ایجاد چندین جریان تولید درآمد کوچک از ساختن یک منبع درآمد بزرگ ساده‌تر است. برای مثال، ایجاد سه جریان درآمد یک میلیونی از یک جریان درآمد سه میلیون تومانی ساده‌تر است. 
  • خطر باقی ماندن بدون درآمد را کاهش می‌دهد. اگر یک منبع درآمد کاهش پیدا کند، شما منابع دیگری دارید که به شما کمک کنند. بخصوص در مشاغل کوچک و خانگی که بالا و پایین زیاد دارد، می‌توانید با داشتن منابع درآمدی دیگر، کمبود آن‌ها را جبران کنید.
  • با انجام دادن کارهای مختلفی که هر روز انجام می‌دهید، به شما در جلوگیری از خستگی در محل کار کمک می‌کند.
  • شما می‌توانید بر اساس علایق، استعدادها و احساسات خود، منبع درآمد ایجاد کنید.

معایب

البته با وجود چندین جریان درآمد نیز برخی چالش‌ها وجود دارد:

  • انجام دادن همه‌ی کارهایی که باید برای هر جریان درآمد انجام شود دشوار است.
  • برای توجه کافی به هر جریان درآمد و نگهداشتن آن‌ها در حال رشد و سودآوری، باید توازن ایجاد کنید.
  • فرآیند راه‌اندازی هر جریان درآمد می‌تواند وقت‌گیر و انرژی‌بر باشد.

 چطور چندین جریان درآمدی ایجاد کنیم

حتی با وجود چالش‌ها، مزایا از مشکلات بالقوه بیشتر است، به خصوص اگر شما درآمد اضافی از مشاغل خود داشته باشید. در ادامه راه‌هایی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا جریان درآمدی بیشتری ایجاد کنید.

یکی از راه‌ها، شروع کار با ایجاد نقشه‌ ذهن است. یک قلم و کاغذ بیاورید و محصول  یا خدمت اصلی کسب و کارتان را در وسط آن بنویسید.

در مرحله بعد، چهار خط بکشید با عنوان‌های "محصولات"، "خدمات"، "تبلیغات/وابسته"، "غیره" که از محصول یا خدمت اصلی خارج می‌شود. این‌ها دسته‌هایی از انواع درآمدی هستند که بطور بالقوه می‌توانید از کسب و کار فعلی خود می‌توانید ایجاد کنید.

با استفاده از ایده‌هایی درباره نحوه درآمدزایی در هر یک از این دسته‌بندی‌ها، شاخه‌های بیشتری ایجاد کنید. منابع کسب شده شامل کتاب، دوره، مربیگری، فریلنسرینگ، سخنرانی، آموزش، فروش تبلیغات و بازاریابی وابسته است. همه‌ی مشاغل قادر نخواهند بود برای هر شاخه‌ی ایجاد شده ایده‌هایی ارائه دهند، اما هر کسب و کاری باید بتواند جریان ایده درآمد اضافی را از ایده کسب و کار اصلی خود توسعه دهد.

ابتدا روی جریان‌های درآمد منفعل متمرکز شوید که یک بار ایجاد می‌کنید، اما آن‌ها همچنان به تولید درآمد می‌پردازند. به عنوان مثال، نوشتن کتاب یک جریان درآمد منفعل است. شما یک بار آن را می‌نویسید و بارها و بارها آن را می‌فروشید. کلمه منفعل کمی فریبنده است زیرا شما نیاز به نوشتن کتاب و بازاریابی دارید. با این وجود، در مقایسه با منابع درآمدی غیر منفعل که نیاز دارید بارها و بارها کار کنید تا درآمد کسب کنید مانند ارائه خدمات، جریان‌های درآمد منفعل به زمان کمتری برای ایجاد نیاز دارند.

شکل‌های دیگر درآمد منفعل شامل سایر آثار مکتوب(مانند دوره‌ها)، ساخت صوت و تصویر، بازاریابی وابسته، مجوز ایده، حق امتیاز، یا برنامه‌های ادامه دار(مانند حق عضویت).

در مرحله بعد، روی جریان‌های درآمدی تمرکز کنید که می‌تواند تجارت شما را گسترش دهد. به عنوان مثال، سخنرانی در عموم یا تدریس می‌تواند درآمد اضافی ایجاد کند، همچنین باعث ایجاد مشتری جدید هم خواهد شد. گزینه دیگر اینست که نویسنده‌ی آزاد(فریلنسر) در ازای پرداخت مبلغی برای شما مقاله بنویسد که باعث ارتقای شما و کسب وکارتان شود.

چه چیزی را در ذهن داشته باشید

هر بار یک جریان درآمد را انتخاب کرده و عملی کنید. برنامه‌ریزی و راه‌اندازی یک جریان جدید بسیار وقت‌گیر است. از وسوسه اجرای چندین ایده بطور همزمان اجتناب کنید، زیرا تمرکز روی چند ناحیه بطور همزمان باعث کم رنگ شدن تلاش‌های شما و کندتر شدن شما خواهد شد. سعی کنید سیستم‌، برنامه و ابزار در اختیار داشته باشید تا به شما در مدیریت جریان‌های درآمد موجود کمک کند، تا دچار خستگی بیش از حد نشوید.

شما می‌خواهید به جریان درآمد اضافی خود زمان و تلاش لازم را برای اجرای آن‌ها بدهید، اما اگر آن‌ها شروع به تولید درآمد نمی‌کنند یا اگر از آن متنفر هستید، پس آن‌ها را رها کنید.

اگرچه اضافه کردن جریان درآمد به زمان نیاز دارد، اما ایجاد آن‌ها در کسب و کار فعلی شما سریع‌تر و آسان‌تر از شروع کارهای جدید خواهد بود. این روش برای تولید منابع اضافه درآمدی برای هر نوع تجارت در هر صنعتی به خوبی کار می‌کند.

به عنوان مثال، آمازون با فروش کتاب شروع کرد. امروز، میلیون‌ها محصول دیگر از جمله محصولات خود را به فروش می‌رساند، ناشر چاپی و دیجیتالی است، خدمات پخش استریم چند رسانه‌ای ارائه می‌دهد، خدمات تجاری ارائه می‌دهد و موارد دیگر.

بسیاری از دارندگان مشاغل مبتنی بر خدمات، مربیگری و کتاب را به جریان درآمد خود اضافه می‌کنند. وبلاگ نویسان که با بازاریابی وابسته شروع می‌کنند، اغلب کتاب‌ها و دوره‌های خاص خود را ایجاد می‌کنند تا به درآمد خود اضافه کنند. همچنین می‌توانید برای درآمد خود منابع درآمد دیگری ایجاد کنید.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support