ستروکیت
Page Loder

ممکن است برای شما راحت باشد تا وب سایتی را به کمک سیستم‌های مدیریت محتوای وردپرس، جوملا، سایت‌های سایت‌ساز و یا حتی CMS شخصی خودتان طراحی کنید. اما قسمت سخت ماجرا برای شما، متقاعد کردن صاحبین کسب و کار برای انتخاب شما و خدمات شما خواهد بود.

متأسفانه ظهور چشمگیر سایت سازها تنها دلیل امتناع صاحبین کسب و کارها برای همکاری با طراحان سایت نمی‌باشد بلکه عوامل متعدد دیگری در این مقوله دخیل هستند.

من در این مقاله تصمیم دارم تا این دلایل متعدد را که موجب می‌شوند صاحبین مشاغل به پیشنهاد شما جواب‌هایی نظیر ”نه”، ”فعلا نه”، ”با شما نه” و ...  را بدهند، بررسی کنم و در ادامه به راه‌حل‌های آن‌ها نیز بپردازم.

“من الان فرصت ندارم در این مورد صحبت کنم. میتونید ایمیلی شامل اطلاعاتتون برام ارسال کنید؟”

در این موقعیت، مکالمه شما پیش از آنکه بتوانید آن‌ها را برای ایجاد همکاری مجاب کنید، قطع می‌شود. این دقیقاً به این خاطر است که آن‌ها وب سایت را یک مورد اضافی می‌پندارند.

بهترین کار این است که زمانی که با چنین برخوردی مواجه می‌شوید بگویید، حق با آن‌هاست اما آنچه شما می‌خواهید توضیح دهید زمان زیادی نخواهد برد. بگویید من نمی‌خواهم وقت شما را تلف کنم بلکه برعکس قصدم صرفه جویی در زمان شماست.

در چنین مواقعی شما کافی است توضیحات روشنی را درباره کار خود آماده کرده‌باشید. پیشنهاد دیگرم به شما آن است که بهتر است بیشتر بر روی مزایای کارتان تمرکز کنید تا ویژگی‌های آن.

“من به وب سایت نیازی ندارم. در اینستاگرام / فیس بوک / لینکداین / گوگل پیج دارم و فعالیت می‌کنم.”

به آن‌ها توضیح دهید گرچه شبکه‌های اجتماعی این روزها یک ضرورت می‌باشند اما هرگز نمی‌توانند جایگزین وب سایت برای شما باشند.

برای آن‌ها بازگو کنید که با کمک وب سایت می‌توانند روال کسب و کار خود را به خوبی کنترل کنند.

به علاوه به آن‌ها خاطر نشان کنید که شما قرار نیست تنها با یک سری شرکت رقیب، تبلیغات و لینک‌های موجود رقابت کنید. با کمک وب سایت، شما فضایی را در شبکه جهانی وب به خود اختصاص خواهید داد و این دقیقاً همان کاری است که کسب و کارهای بزرگ باید انجام دهند.

علاوه بر همه این‌ها به آن‌ها گوشزد کنید که یک وب سایت قابلیت‌هایی دارد که شبکه‌های اجتماعی و صفحات گوگل هرگز نمی‌توانند آن‌ها را به انجام برسانند. برای مثال: رزرو‌های آنلاین، نوبت دهی آنلاین ...یا فعالیت‌هایی نظیر فروش عضویت، دانلودها و ارائه کلمات کلیدی خاص به منظور رتبه بندی در نتایج گوگل.

وب سایت ابزار قدرتمندی است که نمی‌توان بدون آن یک سرمایه‌گذاری را آغاز کرد.

“من در حال حاضر وب سایت دارم (یا طراح سایت دارم) ”

اگر شما با چنین دلیلی مواجه شدید باید بگویم کمی به دردسر افتاده‌اید. زیرا:

شما پیش از این اطلاعاتی در مورد وب سایت و یا طراح سایت آن‌ها و نمونه کارهایش جمع‌آوری نکرده‌اید و این دقیقاً یکی از ضعف‌های نقشه شما خواهد بود.

و یا:

شما می‌دانستید که آن‌ها وب سایت دارند اما در حقیقت نتوانسته‌اید نکته یا نقص خاصی در آن پیدا کنید که ادعا کنید من سایت شما را بازدید کردم و تشخیص دادم مشکلات جدی نظیر X , Y, Z دارد.

اگر ایده‌ای برای متقاعد کردن آن‌ها برای طراحی سایت جدید و یا بهبود در سایت نمی‌بینید بهتر است وقت خود را تلف نکنید زیرا آن‌ها می‌توانند به راحتی عذر شما را بخواهند.

“من نیازی به طراحی سایت ندارم. من قصد دارم خودم آن را بسازم”

این موضوع به مساله سایت‌های سایت ساز برمی‌گردد که پیش از این به آن اشاره شد.

در مواجهه با چنین موضوعی، به سادگی برای آن‌ها روشن کنید که پلتفرم‌های ارزان قیمت سایت ساز برای سایت‌های شخصی و کسب و کارهای کوچک مناسب هستند که قرار نیست گسترش پیدا کنند. برای هر تصمیم و کسب و کاری غیر از این، شما نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا و طراح حرفه‌‌ای وب سایت دارید تا بتوانید نسبت به پیش‌آمدهای آینده اطمینان بیشتری داشته‌باشید. که هیچکدام از این موارد را نمی‌توان بدون فردی حرفه‌ای در امور طراحی و توسعه وب سایت انجام داد.

“من نگران این هستم که تیم شما بسیار کوچک است / شما به اندازه کافی با تجربه نیستید”

گفتگوی سختی برای شما خواهد بود اگر کسب و کار شما تازه است و نمونه کار قابل قبولی برای ارائه ندارید.

حتماً از شما می‌پرسند چه چیز به شما این اعتماد به نفس را داد که با چنین چشم اندازی پیش بیایید؟ اگر شما داکیومنت، فرآیند و سیستم مدیریت محتوای حرفه‌ای در دست داشته باشید با نمایش زنده آن بر روی صفحه نمایش آن‌ها از این شرایط به سلامت عبور خواهید کرد.

اگر شما بتوانید با موفقیت به آن‌ها نشان دهید که دقیقاً برای موفقیت یک کسب و کار، چه توانایی‌هایی دارید، می‌توان امیدوار بود که شک و تردید آن‌ها را به شفافیت و اطمینان تبدیل کرده‌اید.

“من فکر می‌کنم شما از بیزینس من سر در نمی‌آورید / نسبت به آن اطلاعات کافی ندارید”

تا حالا شما قطعاً نمونه کارها و رزومه خود را درباره طراحی سایت‌هایی که انجام داده‌اید آماده کرده‌اید و به خوبی نسبت به شرایط آگاه هستید. در اینصورت اصلاً جای ندارد که چنین موردی مطرح شود.

شما کافی است مثال‌ها و نمونه‌کارهایی را که برای صنعت و کسب و کارهای مرتبط به انجام رسانیده‌اید را ارائه دهید و به آن‌ها نشان دهید که چه توانایی‌هایی دارید و چگونه می‌توانید وب سایتی حرفه‌ای برای آن‌ها طراحی کنید.

سپس کارها و اقدامات خود را مرور کنید و مجدد بازنویسی کنید. اگر در طول آن نتوانسته بودید به خوبی اقدام‌ها و نمونه کارهای خود را توضیح دهید آن را دوباره تعریف کنید تا مجدد با چنین ایرادات و گفته‌هایی مواجه نشوید.

“ما بودجه کافی نداریم”

اگر شما، هزینه خدمات خود را عنوان کردید و با چنین صحبتی روبرو شدید. چند مساله ممکن است وجود داشته باشد:

براستی در آن زمان بودجه کافی برای هزینه در این مقوله وجود ندارد.

اگر چنین است، از آن‌ها به خاطر زمانی که در اختیار شما قرار داده‌اند تشکر کنید و در طی چند ماه آینده مجدد پیگیر شوید.

ارزش آنچه شما پیشنهاد کرده‌اید را بدرستی درک نکرده‌اند.

اگر تا بدین جای کار نتوانسته‌اید به طور واضح ارزش طراحی سایت خود را برای آن‌ها روشن کنید. نه با تکرار، وقت خود را هدر دهید و نه قیمت خود را پایین بیاورید.

اصلاً جای نگرانی نیست، نحوه بیان و پیشنهاد خود را اصلاح کنید، بگونه‌ای که ارزش کاری شما بدرستی برای آن‌ها روشن شود.

آن شرکت / شخص بدنبال شرکت طراحی سایت با قیمتی مقرون به صرفه‌تر است.

این دسته از مخاطبان شما، به کیفیت اهمیت نمی‌دهند و هرچه مبلغ پرداختی ارزان‌تر باشد به کامشان شیرین‌تر است. به شما پیشنهاد میکنم اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید وقت خود را غنیمت بدانید و از آن‌ها صرفه‌نظر کنید.

“طراح سایت دیگری به ما گفته‌است سایت شما را در عرض ۳۰ روز به صفحه اول گوگل خواهم آورد”

یکی از مهمترین مشکلاتی که شما در چنین موقعیتی دارید این است که شما را در حالت دفاعی قرار می‌دهد. مهم نیست استدلال آ‌ن‌ها چقدر غیرمنطقی‌ست، یا چه وعده‌های احمقانه‌ای در این رقابت بازگو شده‌است. کار درست آن است که اگر آن‌ها معتقدند شما از عهده نیازهای طراحی سایت آن‌ها برنمی‌آیید، با آن‌ها مقابله نکنید.

نکته دیگر آنکه : هرگز آنچه را که نمی‌توانید تحقق بخشید را وعده ندهید.

در عوض سعی کنید با توجه به آنچه که در‌واقع می‌توانید تحقق ببخشید، پاسخ دهید: “ممکن است نتوانیم سایت شما را در عرض ۳۰ روز به رتبه ۱ در گوگل برسانیم اما قادر هستیم در همان مدت زمان، منافع شما را تا ۱۵ درصد افزایش دهیم.”

“فرصت برای عقد قرارداد ندارم، امکانش هست کار را استارت بزنید و عقد قرارداد را به زمانی دیرتر موکول کنید؟”

از نظر بازاریابی در همین لحظه که آن‌ها به هردلیلی از بستن قرارداد امتناع کرده‌اند، پرچم قرمز را از آن خود کرده‌اند. این مشتریان از شما سوء‌استفاده خواهند کرد. در‌واقع شما را ناخواسته به یک تله میاندازند و پس از چند ماه بدون پرداخت کمترین هزینه‌ای آنچنان ناپدید خواهند شد گویی از اول وجود نداشتند. در چنین موقعیتی خوب است بدون هیچ رودربایستی اعتراض خود را بیان کنید.

“خودتان را برای پاسخگویی به ایرادات و بهانه‌های متداول آماده کنید.”

مقالات و منابع متعددی وجود دارند که صاحبین مشاغل را تشویق می‌کنند که برای وب سایت خود نیازی به استخدام طراح سایت ندارند. اگر عادلانه بخواهیم قضاوت کنیم این مقالات درست می‌گویند – البته تنها در همان قسمتی که معتقدند نیازی به استخدام نوع خاصی از طراح سایت نیست.

برای مثال فرض کنید کسی را استخدام کنند که هیچگونه تمایلی به یادگیری در حرفه خود ندارد بنابراین قادر نخواهد بود وب سایتی مطابق با نیاز آن‌ها طراحی کند یا طراحی‌هایش غیر معمول یا غیر حرفه‌‌ای است. از این دیدگاه، کاملاً حق با آن مقالات است.

اما اگر شما قادر هستید طراحی سایت را کاملاً حرفه‌ای بانجام برسانید نباید چشم انداز چنین ژورنال‌ها، روزنامه‌ها و منابع را در راس کاری خویش قرار دهید و به کسب و کار خود صدمه بزنید.

با آماده کردن خود در برابر انواع دیدگاه‌ها ، ایرادات و چالش‌ها از حق خود دفاع کنید و پیش از آنکه آن‌ها ابراز نگرانی‌ کنند، با پاسخ‌های قانع کننده خود آن‌ها را به اطمینان برسانید.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support