ستروکیت
Page Loder

در این دنیای رقابتی امروز که روز به روز در حال رشد است، برای وارد شدن و از آن مهم‌تر استمرار و دوام آوردن شامل مهارت‌هایی کلیدیست که استاندارد و چارچوب کسب و کار‌های امروزه را می‌سازند. جدای سخت‌کوشی‌، استمرار و تخصص در زمینه مورد ‌‌نظرتان، می‌طلبد که چند مورد دیگر را نیز به لیست خود اضافه کنید تا شور و شوق ایده‌‌هایتان تبدیل به یک مدل تجاری موفق شوند.

در مطلب امروز به ۳ تا از کلیدی‌ترین مهارت‌های لازم برای وارد شدن به دنیای کسب و کار می‌پردازیم:

۱- مهارت ارتباط برقرار کردن

مشخص است که برای ایجاد تاثیرات مثبت، باید بتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید. از استخدام کارمندان جدید گرفته تا جذب سرمایه‌گذار و یا حتی اولین برخورد‌ها با مشتری، ارتباط خوب به شما کمک می‌کند تا بهترین افراد را برای همکاری با خود انتخاب کنید و بتوانید بیشترین پتانسیل را از آنان بیرون بکشید. مهارت ارتباط برقرار کردن می‌تواند کمک کند شما انتظارات و جریانات ذهنی‌ خود را به بهترین شکل ممکن بیان کنید و دیدی واضح به بقیه افراد دهید تا آنان نیز به بهترین شکل بتوانند انتظارات شما را برآورده کنند. ارتباطات كليدي است كه ديدگاه شما را به تصوير می‌کشد و ايده ها‌یتان را بطور موثر پياده‌سازی می‌كند.

۲-برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک برای به حداکثر رساندن سود و بهره وری از منابع تجاری شما بسیار مهم است. این شامل تمام ابعاد کاری شما می‌شود. از تعیین اهداف، عملکرد، انتظارات، طراحی، اجرا، تجزیه و تحلیل تا حتی پیش‌بینی ریسک‌ها و خطرات آینده و راه‌های مقابله با آن.

سرمایه و افراد، دو منبعی هستند که نقش مهمی را در برنامه ریزی استراتژیک شما بازی می‌کنند که به هدایت شرکت در جهت صحیح کمک می‌کند. تابلوی چشم‌انداز خود را در چارچوب ‌۳ تا ۶ ساله آینده شرکت طرح ریزی کنید و برای پایان دادن به مراحل مختلف کار خود از همین طرح پشتیبانی کنید.

۳- جمع کردن تیم مناسب

همچنین بخوانید: ۵ نکته برای جمع کردن یک تیم استارت‌آپی

وحدت، استحکام را با خود به همراه دارد. بنابراین مهارت‌های تیم سازی برای یک کار آفرین امری ضروری است. تیم و گروه‌هایی که در نهایت پتانسیل خود کار می‌کنند، راه حل‌ها و ایده‌هایی را مطرح می‌کنند که از پس افراد تک نفره بر نمی‌آید. این نزدیکی میان اعضا، افراد را با خلاقیت‌ها و محدودیت‌های یکدیگر آشنا می‌کند و این همبستگی پتاسیل را بالا برده و نقطه ضعف‌هارا کمرنگ می‌کند. نکته مهم است که از اهمیت تیم سازی و بهره بردن از افراد مختلف نسبت به استعداد‌هایشان آگاهی داشته باشید.

کار گروهی به معنی توانایی کار کردن چند نفر برای یک دید واحد است. توانایی هدایت دستاوردها و استعداد‌های فردی به سمت اهداف سازمانی. این همان سوختی است که به افراد عادی اجازه می‌دهد به نتایج باور نکردنی و بزرگ برسند.اندرو کارنگی

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support