طراحی سایت

معرفی کامل زبان‌های برنامه نویسی فرانت‌اند و بک‌اند

زبان‌های برنامه نویسی فرانت‌اند و بک‌اند اجزای سازنده همین اینترنتی هستند که اکنون با آن سر و کار دارید. برنامه‌نویسی فرانت‌اند شامل تمام چیز‌هایی است که شما در مرورگر خود شاهد آن هستید. و در مقابل توسعه و برنامه‌نویسی بک‌اند، پردازش‌های سمت سرور و پشت صحنه سایت را شامل می‌شود.

معرفی کامل زبان JavaScript

جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه‌نویسی front-end یا همان سمت کاربر است. پیشنهاد می‌کنیم اگر با دیگر زبان‌های Front-end یعنی HTML و CSS آشنا نیستید برای درک بهتر این مقاله، نخست آن‌ها را مطالعه کنید.

معرفی کامل زبان CSS

CSS چیست؟

کلمه CSS مخفف Cascading Style Sheets به معنی دستورات سبک آبشاری، زبانی است که برای استایل‌دهی و قالب بستن شکل و شمایل صفحات در طراحی سایت به کار می‌رود. در اصل CSS ابزاری است که با آن نحوه نمایش عناصر مختلف HTML را بر روی صفحات نمایش مختلف تعریف می‌کنیم.

معرفی کامل زبان HTML

HTML چیست؟

اگر قصد دارید طراحی سایت را شروع کنید یادگیری زبان HTML و CSS برای شما ضروریست. هر دوی این زبان‌ها یعنی HTML و CSS در کنار زبان برنامه‌نویسی JavaScript از زبان‌های front-end محسوب می‌شوند.

دانلود پکیج آیکون های خدمات هتل

می‌توان گفت که اهمیت آیکون‌ها در زمینه رابط کاربری امروزه اجتناب ناپذیر است و تقریبا هیچ پایگاه خدماتی و اطلاعاتی از آن غافل نمی‌شود. با رشد تکنولوژی و همگانی شدن خدمات اینترنتی، هتل‌ها و به کل مراکز گردشگری نیز از این قائده جا نماندند و فرهنگ معنایی آیکون‌های خود را در زمینه کاری‌شان ترند کردند.

چگونه اسلایدر رنج عدد در صفحات وب ایجاد کنیم

شاید دیده باشید در برخی از سایت‌ها که محصولات یا خدماتی را بفروش می‌رسانند فیلترهایی را در کنار صفحات خود قرار می‌دهند تا کاربر با اعمال این فیلترها به محصول سریع‌تر دسترسی پیدا کنند.

ساخت وب سایت های تمام صفحه با قابلیت اسکرول

ساخت وب سایت‌هایی تمام صفحه که با اسکرول کردن بین صفحات آن بتوان جابه‌جا شد تا به حال به این اندازه ساده نبوده است. در این مطلب ما به معرفی پلاگین جی‌کوئری fullPage.js می‌پردازیم که با آن می‌توان صفحات وب تمام صفحه با قابلیت اسکرول در آن‌ها را ایجاد کرد.

چگونه می توانیم به تگ SELECT در HTML استایل دهیم؟

<SELECT> یکی از عناصر ‌HTML است که برای انتخاب یک یا چند آیتم از یک لیست کشویی استفاده می‌شود. هنگامی که شما لیست طولانی از یک سری آیتم‌ها دارید می‌تواند مفید باشد. متاسفانه برای کسانی که می‌خواهند یک طراحی سایت حرفه ای  یا طراحی سایت خلاقانه داشته باشند، پیش فرض <SELECT> در مرورگر وب زیاد کاربر پسند نیست و عالی به نظر نمی‌رسد.

ورود به پنل کاربری
021-88748704
setrokate_support