ستروکیت
Page Loder

همواره چگونگی جذب مشتریان از طریق وب سایت از بزرگترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کار به حساب می‌آید.

اولین نکته درباره این موضوع، که فکر می‌کنم کسی با آن مخالف نیست، این است که ” با طراحی یک سایت درست و اصولی به راحتی می‌توانید مشتریان بیشتری را برای خود رقم بزنید و در مقابل آن، بدون شک طراحی سایت ضعیف و غیر اصولی دیر یا زود منجر به شکست شما در زمینه کسب و کارتان خواهد شد. ”

واقعیت آن است که مردم وقت زیادی ندارند تا بتوانند کاستی‌ها و نقاط ضعف طراحی سایت شما را تحمل کنند. از سویی دیگر جهان بقدری با سرعت در حال پیشرفت است که رقیبان هشیار شما به راحتی می‌توانند با سهل انگاری شما، مشتریان بالقوه شما را از آن خود کنند.

حال سؤال اینجاست: شما چطور می‌توانید نسبت به خوب یا بد بودن طراحی و ساختار سایت خود آگاهی پیدا کنید؟

علی‌رغم تجربه و حتی گذراندن دوره‌های مربوطه، باید دقت داشته‌باشید که طراحی سایت سلیقه‌ای، به هیچ عنوان نمی‌تواند در بازار امروزه موفق عمل کند.

در راستای این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم داشت که این مساله را برای شما بیشتر روشن خواهد کرد.

اکنون به طراحی سایت فکر کنید. بنظر شما چه عواملی می‌توانند منجر به خوب یا بد بودن طراحی وب سایت شما شوند؟

ظاهر آن؟ رنگ‌ها، فونت‌ها، تصویر و هر آنچه مربوط به ظاهر آن است؟ نکته دقیقاً همینجاست.

طراحی اصولی و درست وب سایت با طراحی سایت زیبا، بسیار متفاوت است. درواقع در این اصل، بکاربردن تصاویر زیبا مهم نیست بلکه انتخاب تصاویر هدفمند است که اهمیت پیدا می‌کند.

در واقع، در یک طراحی اصولی و خوب، پشت انتخاب هر المان و تعیین مکان آن، یک استراتژی قرار دارد.

در این استراتژی به خوبی تجربه کاربران و کاربری آن‌ها در سایت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و نتیجه آن بعنوان یک ابزار بسیار کاربردی در طراحی سایت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. باید بخاطر داشته‌باشید که برای مدت زمان بسیار طولانی، وب سایت‌های کسب و کار تنها یک کارت بیزینس آنلاین بودند. در نتیجه اکنون برای تغییر و اضافه شدن امکانات فروش آنلاین نیاز به دقت و بکارگیری استراتژی‌هایی درست دارند که در غیر اینصورت نمی‌توان به ادامه دار بودن فعالیت و موفق بودن آن‌ها امیدی داشت.

اجازه بدهید که با بررسی نکات زیر، به صورت دقیقتر این موضوع را بررسی کنیم:

هدف

هدف شما از طراحی وب سایت چیست؟ آیا بطور دقیق می‌دانید برای به دست آوردن چه هدفی نیاز به طراحی سایت دارید؟

هدف شما نباید خیلی مبهم باشد. مثلا:”من وب سایت می‌خواهم چون امروزه همه وب سایت دارند و من می‌خواهم به صورت آنلاین حضور داشته باشم” این پاسخ درستی برای این سوال نخواهد بود. شما نخست باید بطور دقیق خواسته خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که طراحی یک وب سایت می‌تواند به توسعه و پیشرفت مورد نظر شما کمک کند.

حال که می‌دانید دقیقاً از وب سایت خود چه می‌خواهید و می‌دانید نحوه عملکرد وب سایت شما باید به چه صورت باشد، می‌توانید کار خود را شروع کنید.

از یاد نبرید که بدون مشخص کردن هدف نهایی خود از طراحی وب سایت و تعیین مسیر هدف، وب سایت شما آنطور که باید مورد استقبال و بازدید مشتریانتان قرار نخواهد گرفت.

در مجموع زمانی که وب سایت شما به منظور هدفی مشخص طراحی شود و شما خود نسبت به آن اهداف آگاهی کامل داشته باشد، تازه آن موقع است که تمامی المان‌ها به درستی بکار گرفته خواهند شد، درست‌ترین کلمات، درست ترین تصاویر، درست‌ترین دکمه‌ها .

در این زمان است که وب سایت شما ماموریت خود در جهت برآورده کردن اهداف بازرگانی شما، به درستی و بی عیب و نقص به انجام خواهد رسانید.

کارآیی

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که نگه داشتن بازدیدکنندگان در سایت و ترغیب آن‌ها به بازگشت و بازدید مجدد آن‌‌ها از وب سایت برای شما مهم باشد.

امروزه کاربران بسیار کم تحمل هستند و اگر در سایت عملیات پیچیده‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته باشید مطمئناً وب سایت شما را ترک می‌کنند و هرگز به آن باز نخواهند گشت و البته این پایان کار برای شما نخواهد بود. عواقب ناشی از تبلیغ بد این کاربران در مورد وب سایت را از یاد نبرید.

تمامی وب سایت‌های موفق، در قسمت کاربری بسیار ساده عمل می‌کنند.

برای مثال، اگر وب سایت شما فروشگاهی است اطمینان یابید:

۱- بخش جستجوی سایت ساده باشد و مشتریان سایت شما برای جستجوی محصولات خود به دردسر نیافتند.

۲- دسته‌بندی‌های محصولات خود را دقیق انتخاب کنید تا مشتریان شما به راحتی بتوانند به محصول موردنظر خود دست یابند.

۳- سبد خرید فروشگاه شما، باید برای کاربری کاربران بسیار ساده و آسان طراحی شده‌باشد.

روشنی و وضوح

زمانی که اهداف وب سایت برای شما روشن شده‌است، وقت آن است که آن را به وضوح به مشتریان خود نشان دهید.

خیلی خوب خواهد بود که تنها ویژگی‌های ضروری و مهم را به وب سایت خود اضافه کنید و از بارگذاری المان‌های اضافی که تنها منجر به سردرگمی بازدیدکنندگان سایت شما خواهند شد، اجتناب کنید.

برای مثال:

- در یک فروشگاه آنلاین باید به روشنی برای کاربران مشخص شود که خرید آنلاین از فروشگاه آن‌ها چه شرایطی دارد، نحوه پیگیری آن به چه صورت است و در خرید آنلاین و استفاده از درگاه‌های بانکی باید به چه نکاتی دقت کنند.

- در انتخاب مطالب بخش بلاگ، باید بسیار دقت شود و با حساسیت کافی مطالبی را انتخاب نمود که برای بازدیدکنندگان سایت جالب تر است و باعث می‌شود مجددا سایت شما را چک کنند و یا برای اطلاع از مطالب شما در خبرنامه شما ثبت نام نمایند.

- یک سایت تجاری زمانی موفق است که بتواند به خوبی و به روشنی خدمات و محصولات خود را برای مشتریان خود مشخص کند.

ساه ترین راه برای دست‌یابی به این وضوح، سادگی در طراحی وب سایت است. دقیقاً به همین خاطر است که وب سایت‌های امروزه به ساده گرایی روی‌آورده اند. با این رویکرد کلیه موارد غیر ضروری و اضافی از وب سایت‌ها حذف خواهند شود و پیام اصلی وب سایت به روشنی به گوش مشتریان خواهد رسید.

ظاهر

همان‌طور که در بالا اشاره شد، ظاهر وب سایت شما تنها اصل یک طراحی خوب و اصولی نیست، اما باید به عنوان یکی از عوامل مهم در طراحی سایت خوب درنظر گرفته شود.

در آخر یادآوری می‌کنیم در طراحی یک سایت اصولی و درست، سادگی، به روز بودن و پیام‌های واضح و روشن را فراموش نکنید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

ورود به پنل کاربری
09127107851
setrokate_support